تبلیغات
رسن

رسن
سفیدی کاغذ...شیرینی نگاه...تلخی قهوه 
نویسندگان
چند وقتی ست دیگر حوصله ندارم. حوصله خیلی از کارهایی را که قبلا میکردم و حوصله شان را داشتم، ندارم. وقتی با نزدیک به یک ساعت تاخیر وارد کلاس میشوم استاد به من می گوید آقای تجملیان! خیلی فرق کرده ای. دیگر مثل سابق نیستی و همه ش دیر می آیی و اهمیتی به درس نمیدهی. جوابش را نمیدهم و لبخندی میزنم و میروم مینشینم. همهمه ای در کلاس شکل میگیرد و من اصلا گوش نمیدهم. شاید چند نفر آن وسط متلکی هم انداخته باشند. چه اهمیتی دارد؟ من دارم فکر میکنم به حرف استاد و ترمهای گذشته. به اینکه از ترم اول تا چهارم همیشه در معدلم پیشرفت داشتم و خودم را نزدیک کرده بودم به نفر اول کلاس. اما ترم پنج دیگر ولش دادم و بی اهمیت شدم به قول استاد. همهمه ها که میخوابد، استاد، درس مسخره اش را ادامه میدهد و من گوش نمیدهم. فکر میکنم و میبینم واقعا چقدر راحت گوش نمیدهم به درس! آن ارزشی که کلاسها برایم داشت را حالا دیگر چند وقتی میشود ندارد. همینطور بی اهمیت در کلاس مینشینم و به استاد طوری نگاه میکنم که انگار یک طوطی دارد خزعبل میبافد. انگار او بی تفاوت است و من هم بی تفاوتم.
در خوابگاه که هستیم، "م" به من میگوید که استاد یکی از درسها گفته غیبت آقای تجملیان هم دیگر اضطراری شده و من هیچ کمکی در امتحان برایش نمیکنم. اولش با خودم میگویم لامصب مگر نگفته بود غیبت اهمیتی برایش ندارد؟ اما کمی که ریز میشوم میبینم حق داشته اینها را گفته. هشتاد درصد کلاسش را نرفته ام و انتظار ارفاق و کمک هم داشته باشم؟ خیلی پرروییست!
چند وقتی است حال نوشتن هم دیگر ندارم. فکر امتحان ارشد و کوفت و زهرمار همه اش توی سرم است و از آن طرف هم تنبلیم و نخواندنم برای آن امتحان کوفتی و نگاه کردن به تقویم که روز به روز دارد میگذرد و من هیچ غلطی نمیکنم، مغزم را میخورد.
خسته شده ام. واقعا خسته شده ام. وقتی آدم جسمش خسته باشد میرود هفت هشت ساعتی دراز میشود و بعدش سرحال است. اما وقتی مغزش خسته باشد، روحش خسته باشد، در یک کلام: دهنش آسفالت است! دهن من هم الان آسفالت است، بدون حتی یک دست انداز.طبقه بندی: یادداشت،
[ جمعه 5 خرداد 1391 ] [ 07:14 ب.ظ ] [ ایمان تجملیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


رسن شیء باارزشی است. میتوان آن را گرفت و از چاه بیرون آمد...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب