تبلیغات
رسن

رسن
سفیدی کاغذ...شیرینی نگاه...تلخی قهوه 
نویسندگان
دوست داشتم تحلیل شخصی خودم را در مورد انتخابات ریاست جمهوری بنویسم که دیدم ماشاءالله همه ی دوستان بهتر نوشته اند و حرفی برای گفتن نمانده! از حرفهای متناقضی که جناب هاشمی فرموده اند، تا بزن و بکوبهایی که دوستان بنفشی (!) بعد انتخابات راه انداخته اند و الخ. بنابراین حرفی در مورد انتخابات نمانده جز چند تبریک؛ اول به مردم خوبم برای شرکت حماسی، دوم به حضرت آقا که حتما از خبر حضور هفتاد و چند درصدی مردم خوشحال شده اند و آخر سر هم به دکتر روحانی. این از این!
اما یک حرفی که ته دلم مانده و باید حتما به خدمتتان عرض کنم قضیه ی  احمدی نژاد است.

یک. دکتر چند نقطه ضعف عمده داشت از جمله حاشیه های بسیار زیاد، بها دادن بیش از حد به بعضی افراد و موضع نگرفتن در قبال حرفهای بی ربطشان و... . اما مساله این است که آیا در نقد دولت های نهم و دهم انصاف رعایت شد؟ چه همان اول کار که گفتند در دولت احمدی نژاد قرار است بی حجاب ها را فلان کنند و بهمان، تا این اواخر که انواع و اقسام خصوصیات را به دولتش چسباندند. اعم از رمالی و انحرافی! در اینکه چقدر نفس این جریان انحرافی واقعیست بحث زیاد است و در تخصص من نیست. چرا که هم اطلاعات زیادی میخواهد و هم تسلط بسیار بر موضوع که حقیر ندارم. اما چیزی که برایم مثل روز روشن است، افراط عجیب دوستان به اصطلاح اصولگرا بر تاکید روی این جریان و ربط دادن همه مشکلات کشور به آن است. در این دو سه سال اخیر اگر رییس جمهور یک حرف کوچک می زد یا یک حرکتی می کرد، پنج دقیقه بعد تمام خبرگزاری ها به شدت شروع به کوبیدن آن و ربط دادنش به جریانهای انحرافی و فراماسونی(!) پشت پرده می کردند! موضوعی که دولت و بخصوص شخص احمدی نژاد را به شدت در یک منگنه ی روانی قرار داده و شاید حرکات عجیبی که در اواخر عمر دولت دهم انجام داد (دعوای مجلس، همراهی مشایی در روز ثبت نام ریاست جمهوری و...)، بی تاثیر از آن حجم عظیم تخریب ها و تهمتها نبود. شدیدا احساس میکنم که ظلم بزرگی در این هشت سال به احمدی نژاد شد. نکات ضعفش را بزرگ کردند و نقاط قوتش را یا نگفتند و یا اگر گفتند، نه به شدت ضعفها. حرف حساب بنده این است که ای کاش نقات قوت گفته می شد، و در کنارش نقات ضعف. آن هم به صورتی منطقی و نه صرفا از روی تخریب و بخاطر مقاصد سیاسی. البته امیدوارم این تحلیل بنده اشتباه و تمام نقدها صرفا برای پیشرفت کشور و بخاطر خدا بوده باشد. 

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

دو. کمتر از دو ماه دیگر تا شروع ریاست جمهوری دکتر روحانی باقی مانده. تحلیل ها و پیش بینی هایی هم بعضی دوستان در مورد دولت یازدهم انجام داده اند که احتمالا موفق نخواهد بود و از این قبیل؛ که نمی گویم بد، اما به نظرم ضرورتی ندارد. درست است که شاید برخی مواضع آقای روحانی را چه در گذشته و چه در ایام انتخابات قبول نداشته باشیم، اما به نظر حقیر در حال حاضر بهترین کار داشتن حسن ظن نسبت به دولت یازدهم و شخص رییس جمهور آتی است. اینکه شروع کنیم از الان تیتر و پیامک هایی از قبیل " آغاز هشت سال دفاع مقدس گرامی باد."، " به مالک اشتر بگویید برگردد." و... را نشر دهیم، به نظرم نه تنها بر خلاف مصالح کشور، بلکه بر خلاف شرع هم هست. چون هم دید بدی را نسبت به شخصی که کارش را هنوز شروع نکرده ترویج می دهیم و هم اینکه پایه های همدلی و اتحاد را در نظام اسلامی سست میکنیم. البته این توصیه ها همه برای کسانیست که ادعای انقلابی بودن دارند و مصالح نظام را بر حُب و بغضهای شخصی خود ترجیح می دهند. وگرنه مخاطب حرفهای من آنهایی که بدون دیدن اهداف والای انقلاب، فقط به فکر دعواهای حزبی و سیاسی خود هستند، نیست. البته این بمعنای آن نیست که دکتر روحانی را نقد نکنیم، چه اینکه نقد منصفانه جزو عوامل پیشرفت افراد مورد نقد است. مثلا در حال حاضر نقدی که شخصا به ایشان دارم عدم موضع گیری شفاف در قبال میرحسین موسوی است. در شادیهای طرفداران دکتر روحانی پس از انتخابات شعارهایی شنیده میشد مثل: " برادر شهیدم، رأیتو پس گرفتم" و از این خزعبلات. یا در اواخر کنفرانس مطبوعاتی ایشان، شخصی با فریاد گفت: " روحانی یادت باشه، میرحسین باید باشه!" که البته صدا و سیما آن را قطع کرد. نکته ای که دوست دارم خطاب به دکتر روحانی بگویم این است که اعتدال گرایی بمعنای این نیست که در قبال افرادی که جرم واضح و مبرهنی دارند اعلام موضع نکنیم. افرادی که به همین سیستم و قانونی که شما را رییس جمهور کرده، دهن کجی کرده اند و از الان در اردوگاه طرفداران شما، چه قبل و چه بعد انتخابات، سخنانی در حمایت از آنها بیان شده. اعتدال گرایی بمعنای واقعی کلمه یعنی اعلام موضع صریح حضرتعالی در قبال این مساله.

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

سه. شاید بتوان یکی از موارد موثر در به حاشیه رفتن احمدی نژاد را فضای نقد شدید و بعضا غیر منصفانه علیه او دانست. فضایی که از قبل شروع دولتش بوجود آمد و ماهیت آن در این هشت سال تغییر کرد و بعضا شدیدتر هم شد. جان کلام بنده این است که برای جلوگیری از به حاشیه رفتن دولت آینده اولا سعی کنیم نسبت به رییس جمهور آینده پیش داوری نکنیم، ثانیا در نقدهای خودمان انصاف و عدالت را رعایت کنیم تا خدای نکرده باعث ایجاد حاشیه هایی ناخواسته نشویم که در این صورت هرکداممان به نوبه خود در ضربه ای که به نظام وارد می شود مقصریم.


پ.ن: به دکتر جلیلی رای دادم و متاسفم که علاوه بر اختلافات درون اصولگراها و مشکلات اقتصادی مردم، یکی از عوامل مهمی که باعث کاسته شدن شدید آرای وی شد، تشابه وی به احمدی نژاد در ذهن مردم بود. ذهنیتی غلط که با فضاسازی های رسانه های خارجی و همچنین تصویر بسیار بدی که دوستان داخلی از احمدی نژاد ساخته بودند، تکمیل شد...طبقه بندی: یادداشت،
[ پنجشنبه 30 خرداد 1392 ] [ 10:15 ب.ظ ] [ ایمان تجملیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


رسن شیء باارزشی است. میتوان آن را گرفت و از چاه بیرون آمد...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب