تبلیغات
رسن

رسن
سفیدی کاغذ...شیرینی نگاه...تلخی قهوه 
نویسندگان

کلا فضای خوابگاه تو فصل امتحانا خیلی عوض میشه. اون آدمایی که تو طول ترم همش علاف بودن و هیچ کار خاصی نمیکردن هم تو این فصل تبدیل به مجاهدانی میشن که اولویت اول زندگیشون درس و مباحث علمیه و کلا خیلی علاقمندن به این مسائل! خیلی از بچه های خوابگاه مثل قبل به همون شب نشینی های خودشون ادامه میدن فقط با این تفاوت که الان به جای نی قلیون و دسته پلی استیشن، جزوه و کتاب دستشونه!

بامداد چند روز پیش بود. فرداش امتحان داشتم و میخوندم واسش به شدت. خوابیدن راس ساعت دوازده که بهش اعتقاد وافری! داشتم رو بی خیال شده بودم و نیت کرده بودم تا صبح بشینم بخونم. نردیکای چهار صبح بود که دیگه دیدم نمیشه باید برم یه چند ساعتی بخوابم. واسه همین رفتم که مسواکمو بزنم، وضومو بگیرم، نمازمو بخونم و بخوابم تا ساعت هشت.

داشتم همین کارا رو میکردم که دیدم یکی از بچه های گل خوابگاه هم اومد و مشغول وضو گرفتن شد. ازش پرسیدم: "امتحانا چجوریه آقا ..." (به جای اسمش سه نقطه گذاشتم!) گفت: "بد نیست سید؛ سخته اما میگذره." "خوبه؛ امتحانای الهی چی؟ اونا هم میگذره؟؟!" اینو که میگم یه لبخند قشنگی میزنه و میگه: "سید اونا که خیلی سخت تره؛ خیلی سخت... مارو دعا کن سید؛ یا علی" اینارو گفت و رفت و منو گذاشت تو بهت؛ یه بهت سنگین. فکرم سخت مشغول شد و به خودم گفتم وای به حالت ایمان. وای به حالت...

عجیب بود برام و درعین حال ناراحت کننده. اینکه تو این سالها یکی از استرس آورترین وقایع زندگیم همین امتحانای آخر ترم و کنکور و از این چیزا بوده. اما عجیبه که اصلا فکرم هم سمت امتحانای اصلی نرفته. با اینکه زیاد در موردش خوندم و شنیدم اما مصداق بارز از این گوش اومد و از اون گوش رفت بوده برام. درستش هم اینه که آدم اگه بخواد حواسش به امتحانای اصلی باشه همینجوری نیس که الان بگه و فرداش دیگه حل شده باشه قضیه. زحمت میخواد. باید یه شب هم که شده مثل شبهای امتحان تلاش کنه. یه روز مثل روزهای امتحان. اون وقته که میبینه دیگه با قبل فرق داره.

بامداد چند روز پیش بود که احساس کردم واقعا عقبم؛ واقعا...
طبقه بندی: یك اتفاق،جرقه ای برای نوشتن،
[ جمعه 10 تیر 1390 ] [ 03:41 ب.ظ ] [ ایمان تجملیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


رسن شیء باارزشی است. میتوان آن را گرفت و از چاه بیرون آمد...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب