تبلیغات
رسن

رسن
سفیدی کاغذ...شیرینی نگاه...تلخی قهوه 
نویسندگان

«فكر می‌كنم كه دچار حالتی شبیه "دوست داشتن" شده باشم! نمی‌توانم اسمش را بگذارم عشق. برای اینكه به قول همیشه‌ی تو، عشق ساده نیست.

ولی دوست داشتن چرا!

كافیست كه تو دختری را تصادفا در یك مهمانی ببینی –مهمانی‌ای كه ایرانی‌ها به مناسبت چهارشنبه سوری برگزار كرده‌اند- و قیافه‌اش به دلت بنشیند. و بخصوص چاله‌ای كه موقع خندیدن، روی گونه‌اش می‌افتد، توجهت را جلب كند.

با كمی پررویی جلو بروی و با قدری پررویی بیشتر، سر صحبت را باز كنی و در همان چند دقیقه اول، متوجه شوی كه او هم تصادفا از تو خوشش آمده و از دیدنت خوشوقت شده و تو هم از خوشحالی بخندی و همزمان با دست به دنبال چاله‌ای بر روی صورتت بگردی تا علت علاقه و جلب توجه او را هم به خودت پیدا كنی. و البته مهم نیست اگر پیدا نكردی! مهم این است كه به گفتگو ادامه دهی و آخر شب، او را تا منزلش –یعنی بیرون منزلش- همراهی كنی.»

 

خب این یه تیكه‌ای بود از یه كتاب دیگه نوشته‌ی سید مهدی شجاعی. چند روز پیش برای دومین بار اونو خوندمش. شنیدم یه طرحی در دست اجراست با این ایده كه چندتا كتاب از قبیل "دا"، "بابانظر" و "شُنام" رو آدمهای معروف میشینن و واسه ملت روایت میكنن. همین الآنم فكر كنم "دا" داره پخش میشه و اتفاقا خیلی جالب هم هست. من اگه بجای تهیه كنندگانش بودم، "طوفان دیگری در راه است" رو هم به این عناوین اضافه میكردم. چون هم روایت جالبی داره، هم بر خلاف اون سه تایی كه گفتم،‌ بیشتر حالت رمان داره. چون اونا همش خاطراته و ممكنه تكراری بشه یه كم. تو این بین یه  رُمان كه مضامینش هم تقریبا مثل اوناست، هم میتونه تاثیر بهتری داشته باشه و هم یه عده‌ی بیشتری رو به خودش جذب كنه. اصلن همه‌ی اینا به كنار. همینكه تونسته منِ تنبلو مُجاب كنه دوبار بخونمش خب خیلی كار عظیمی كرده سید مهدی! مثل بقیه‌ی كارهاش، "كتاب نیستان" اونو چاپ كرده.  به هرحال من توصیه‌ی اكید میكنم به خوندنش.

آپلود عکس نایت اسکین

 

«حاج امین تا آنجا كه یادش می‌اید، فقط گفته است:

"منو با این زنیكه بدكاره روبرو نكنید."

و وقتی مهندس سیف توضیح داده كه:

"این حرفها مربوط به گذشته است."

حاج امین گفته:

"از كجا معلوم؟!"

تا اینجا را حاج امین مطمئن است، ولی این كه نشسته باشد و پشت سر زینت خانم چیزی بافته باشد، یاش نمی‌آید...»
طبقه بندی: كتاب،
[ سه شنبه 8 شهریور 1390 ] [ 08:57 ب.ظ ] [ ایمان تجملیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


رسن شیء باارزشی است. میتوان آن را گرفت و از چاه بیرون آمد...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب