تبلیغات
رسن

رسن
سفیدی کاغذ...شیرینی نگاه...تلخی قهوه 
نویسندگان
"این کتاب را با عشق... کتاب را با محبت و ماندگاری دوستی و اراجیف دیگر تقدیم کرده بودم. تاریخ و محل خرید را پایش نوشته و مترصد فرصتی بودم تا ببینمش و متواضعانه با لبخندی گشاده و نرم تحویلش بدهم ولی به دیدنش نه امیدی داشتم و نه ایمانی. قبلا هم از این کارها برایش کرده بودم.
از کنار کتاب‌فروشی که گذشتم ویرم گرفت، بروم داخل و نگاهی به کتاب‌ها بیندازم و یکی را انتخاب کنم و و به فروشنده بگویم برایم کادوپیچش کند. این کتاب را با عشق... . زمستان، برای نوشتن و خریدن کتاب و تقدیم، فصل مناسب‌تری‌ست. من معمولا یک مداد و خودکار همراهم دارم. فروشنده، پشت جلد را نگاهی می‌اندازد تا قیمت را بجوید، به صفحه اول هم سرکی می‌کشد. جمله «باعشق...» را می‌بیند. معذب می‌شوم. «می‌شه لطفا با یه کادوی قشنگ بپوشونیدش؟» سری تکان می‌دهد، لبخند مشتری‌مدارانه‌ای می‌زند و می‌پرسد که خانم هستند یا آقا. به‌اش نگاه می‌کنم. با خودم فکر می‌کنم رنگ و شمایل کادو هم بین ماها جدایی می‌اندازد. رنگ‌های شاد و ستاره‌ها و خرس‌ها و خرگوش‌های کوچولو مال خانم‌ها هستند و رنگ‌های تیره و دودکش‌های دوسر با دوده و طرح کژدم و رتیل مال آقایان. «خانمی هستند بیست و چند ساله...» می‌گوید: «حتما خیلی دوستشون دارید؟» از آن‌جور سوال‌هایی‌ست که از زن‌ها و مردهایی که برای جفتِ زندگی‌شان کتاب می‌خرند، می‌کند.
دوستش داشتم ولی صفحه تقدیم را برای احتیاط با مداد می‌‌نوشتم و گاهی پاکشان می‌کردم اگرچه شیارهای باقیمانده حروف بازهم اذیتم می‌کرد."
امین اطمینان

AxGiG,عکس گیگ پایگاه آپلود عکس ویژه وبلاگنویسان

شماره بهمن 90 رو یادم رفت در موردش بنویسم. الان هم دیگه حالشو ندارم حقیقتش. پس اونو بیخیال شین لطفا! شماره قبلی داستان، برای اسفند و فروردین بود و به عبارتی ویژه‌نامه عید بود. تعداد صفحات بیشتر شده بود و به طبع اون تعداد داستانها و روایتها هم بیشتر.
سرتونو درد نیارم. بهترین متنی که تو این شماره خوندم، از قضا یه داستان کوتاه بود که همین بالا عینشو آوردم. کلا این شماره داستان کوتاههای فوق العاده ای داشت. (احتمالا بعدا چندتا شو بنویسم همینجا) خیلی هاشونو عجیب باهاش ارتباط برقرار کردم. مخصوصا این "تقدیم نامچه" که شاید تا حالا ده باری خونده باشمش و هربار که تموم میشه میخوام سرمو بکوبم به دیوار...طبقه بندی: كتاب،
[ شنبه 9 اردیبهشت 1391 ] [ 12:04 ب.ظ ] [ ایمان تجملیان ]
.: Weblog Themes By themzha :.

درباره وبلاگ


رسن شیء باارزشی است. میتوان آن را گرفت و از چاه بیرون آمد...

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب